1974 Yılında Sivas’ta doğan Mustafa Seven, 1995 yılında Sabah Gazetesi Dergi Grubu’nda başladığı foto muhabirliği kariyerini sırasıyla Hürriyet Dergi Grubu, Gazete Pazar, Milliyet ve son olarak fotoğraf editörlüğünü üstlendiği Aksam gazetesinde sürdürdü. Sonrasında Seven çalışmalarını “hayata tanıklık etmek” diye tarif ettiği sokak fotoğrafçılığı konusuna yöneltti.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmada fotoğrafları ödüle layık görülen Mustafa Seven, birçok ortak sergi ve festivale katıldı, 2013 yılında “Tek” isimli ilk kişisel sergisini açtı. Fotoğraflarını bu güne kadar farklı mecralarda sunan Seven’in son yıllarda çok kullandığı bir yayın aracı ise Instagram. Fotoğrafçı, kişisel bir portfolyo alanı olarak kullandığı bu mecrada Türkiye’nin en çok takipçi sayısına erişen fotoğrafçıları arasına girdi.

Mustafa Seven aynı zamanda eğitim faaliyetlerinde de bulunuyor. Üniversiteler, bağımsız fotoğraf dernekleri ve çeşitli eğitim kurumlarında sokak fotoğrafçılığı üzerine workshoplar düzenliyor ve ortak projeler üretiyor.

Seven, yerel ve global markalar için yurtiçinde ve yurtdışında yaptığı projeleri ile bağımsız olarak fotoğraf üretmeye, sokağı anlatmaya ve içinde yaşadığı dönemi belgelemeye devam ediyor.

KİŞİSEL SERGİLER

2013, TEK, Galeri Eksen İstanbul
2014, TEK, Bursa Fotograf Festivali, Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi
2015, Faces of The Earth ( Dünyanın Suretleri ), Congresium Ankara
2016, Faces of the Earth ( Dünyanın Suretleri ), Antalya Fotograf Festivali
2016, Story of İstanbul, Tomtom Galeri
2016, Faces of The Earth ( Dünyanın Suretleri ) ArtLoft Fototrek Olympus Galeri, Istanbul
2017, Artriangle 3 Şehrin Hikayesi 42 Maslak Art Space Galeri, Istanbul
2019, Story Of Istanbul, Tüyap Kitap Fuarı
2019, Ben istersem, İBB Taksim Sanat Galerisi